Kurumlar İçin Mobil Cihazların Önemi
Mobil Dünya Admin 13 Mayıs 2020

Kurumlar İçin Mobil Cihazların Önemi

Araştırmalara göre dünya üzerinde çevrimiçi olan insanların bu çevrimiçiliği yüzde 80 oranında mobil cihazlardan sağladığı bilinmektedir. GlobalWebIndex tarafından yürütülen 32 pazarda 170.000 yetişkin internet kullanıcısı tarafından yapılan yakın tarihli bir araştırmaya göre, şu anda durum tam anlamıyla böyle. Bu da şu anlama geliyor ki, eğer işletmeniz hedef kitlenizin mobil cihaz taşıyabileceği ihtimaline göre optimize edilmiyorsa büyük hata içerisindesiniz. Mobil internet kullanıcılarından en iyi şekilde yararlanmak için çalışmalarınızda izleyeceğiniz özel bir strateji belirlemelisiniz.

1. Hedeflerinizi Belirleyin.

İşletmeniz için bir mobil stratejiyi uygulamaya koyulmadan önce, iyice düşünmeli ve hedeflerinizin gerçekte ne olduğunu keşfetmelisiniz. Sonuçta, hedeflerinizi tanımlamaksızın, herhangi bir mobil stratejiyle nasıl ilerleyebilirsiniz ki?

2. Doğru Mobil Platformu Seçin.

Vermeniz gereken en büyük kararlardan biri, hedef kitlenize ulaşmak için doğru mobil ortamı seçmek. Bu genellikle iki seçenekten biridir: mobil site veya mobil uygulama. İster bir uygulama, ister bir mobil site kullanın - ya da her ikisini birden kullanın- ara yüz tasarımına yatırım yaptığınızdan emin olun. Bu, mobil sitenizin "bilgileri daha kolay anlatmasını, kullanıcıların işlerini daha kolaylaştırmasını’’ ve uygulamanızın düzgün çalıştığı anlamına gelir.

3. Sosyal Medya ile Entegrasyonunu Sağlayın.

Sosyal medya platformlarının kitlenizi dinlemek ve izlemek için harika bir yer olduğunu zaten biliyorsunuz. Ayrıca kitlenizle etkileşime girmenize yardımcı olma konusunda oldukça iyidirler. Tüketicilerin %71'i sosyal medyaya yapılan bir referansı okuduktan sonra satın alma yapmaktadır. Bu, mobil stratejinizin sosyal medya platformlarınızla entegre olması gerektiği anlamına gelir. İncelemeleri paylaşmayı, sosyal paylaşım düğmelerine sahip olmayı ve hem kitleniz için ilgi çekici hem de sosyal medya reklamları aracılığıyla tanıtılan içerik oluşturmayı içerir.

4. Bildirim Gönderin.

Akıllı telefonlarını sık sık kontrol eden bu kadar insan varken onlara kuponlar, indirimler veya tasarruflar göndermek son derece akıllıca olacaktır. Ancak, müşterilerinizi yabancılaştırmamanız veya rahatsız etmediğinizden emin olmalısınız. Örneğin, bu bildirimleri devre dışı bırakmanın kolay bir yolunu sağladığınızdan ve gece geç vakitler gibi uygunsuz zamanlarda bildirim göndermediğinizden emin olmalısınız. Bu yüzden kitlenizin zamanını ve yerini bilmeniz önemlidir, böylece bu zamanında uyarıları veya bildirimleri gönderebilirsiniz.

5. Lokasyonun Önemini Kullanın.

Bir coğrafi konum hizmeti kullanarak, kitlenizin belirli üyelerine hedefli mesajlar gönderebilen konuma dayalı reklamlar oluşturabilirsiniz.

6. E-Postalarınızı Optimize Edin.

Forbes'a göre, en etkili pazarlama kanalı e-postalar. Ancak mükemmelleştirmek de en zor olanı. Bu nedenle bir e-posta pazarlama kampanyası başlattığınızda birden fazla cihazı göz önünde bulundurmanız gerekir. Campaign Monitor, "açılışların% 41'inin artık mobil cihazlarda gerçekleştiğini" buldu. Ancak, bir mobil cihazdan yapılan tıklamalar o kadar yüksek değildir. Güzel haberler? "Bilgisayarlarından ikinci kez e-posta açan mobil okuyucuların tıklama olasılıkları% 65 daha fazla." E-postalar, kitlenizi haber bültenleri aracılığıyla güncel tutmanın ve onlara indirim veya kupon sunmanın harika bir yoludur. Bunlar etkili taktikler olsa da, e-postalarınız mobil cihazlar için optimize edilmedikçe kitlenize ulaşmaz. Marketing Profs, e-postaların tıklanmasının kolay olmasını (40-50 piksel), kısa konu satırları içermesini, 20 kb'nin altında olmasını ve 300-400 piksel ekran genişliğine sahip olmasını önerir.

Paylaş:

Şömine

Strafor Duvar Paneli En Ucuz

Paraşüt Kemer

Havayolu Taşımacılığı

Ambalaj Kağıdı

Plastik Kapak