Basit E-Ticaret Tavsiyeleri
E-Ticaret Admin 13 Mayıs 2020

Basit E-Ticaret Tavsiyeleri

Günümüzün e-ticaret dünyasında bazı işletmeler yüksek kar ürünlerine odaklanırken, diğerleri spesifik ürün kategorilerine odaklanabilir. Her iki şekilde de doğru ya da yanlış olamaz, ya da olabilir mi? O zaman e-ticaret stratejinizde devrim yaratmanıza yardımcı olabilecek ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

1. Müşteri Gibi Düşünün.

Kendinizi bir tüketici gibi düşünmek için eğitmeniz gerekmektedir. Çünkü neyi sevdiğiniz önemli değil, müşterinin neyi seveceği önemlidir.

2. E-posta ve Sosyal Medya ile Çalışmalarınızı Destekleyin.

Facebook ve e-posta yoluyla çapraz hedefleme yapabilirsiniz. Hem e-postayla hem de sosyal içerikle etkileşim kurabildiğinizde, genellikle daha yüksek bir dönüşüm oranına sahip olabilirsiniz.

3. Yaparken Öğrenin.

Yaparak öğrenmeye odaklanın. Girişimciliğe başlayan birçok kişi başlamadan önce çok fazla düşünüyor. Başarısızlık öğrenme fırsatı yaratır ve her başarısızlık ileriye doğru atılmış bir adımdır.

4. Müşterilerinizin Hareketlerini Analiz Edin.

Bir müşterinizin ürününüzü ilk kez gördüğü andan satın alma işlemini sonlandırdığı ana kadarki online hareketlerini raporlayın. Markanızın temas noktalarını bilmek başarı için esastır.

5. Benzersiz Bir Satış Yöntemi Bulun.

Söylemesi kadar kolay değil fakat söz konusu ürününüz için benzersiz bir kitle bularak benzersiz bir şekilde satış yapmaya çalışın. Bu, Facebook'ta reklam maliyetlerini düşürmenizi sağlayabilir.

6. Daima Güncel Kalın.

Ana ipucu mu? Daima güncel kalın. Yalnızca bir reklam ayarlayıp optimize etmekle kalmayın. Onu sürekli güncelleyin, gelen yorumları inceleyin ve dönüş sağlayın.

Paylaş:

Benzer İçerikler

Şömine

Strafor Duvar Paneli En Ucuz

Paraşüt Kemer

Havayolu Taşımacılığı

Ambalaj Kağıdı

Plastik Kapak